رسانه ها

ساختمانی عجیب به شکل هرم در چین
عجیب ترین ساختمان که به شکل هرم ساخته شده در  شانگهای چین قرار دارد. این سازه از سه ساختمان با تعداد طبقات مختلف 12،10و 18 تشکیل شده است. هر سه ساختمان دارای یک سطح عمودی و افقی هستند که از دو طرف به یکدیگر متصل شده اند و از بعضی زوایا  شبیه "هرم" به نظر می‌رسند. آپارتمان‌ها در بالای یک شیب 45 درجه قرار گرفته‌اند؛ مثل این که این ساختمان‌‌ها با بلوک‌های لگو طراحی و ساخته شده‎‌اند.


بازگشت «تنبیه با چوب» در مدرسه‌ای در آمریکا
مدرسه‌ای در ایالت جورجیای آمریکا از بازگشت تنبیه با چوب در نظام انضباطی این مرکز آموزشی خبر داد. مدیران این مدرسه هفته گذشته رضایت‌نامه‌ای را برای والدین دانش‌آموزان ارسال و رویه جدیدی را در نظام انضباطی این مدرسه معرفی کردند.
ناظم مدرسه، جودی بولینو، در این‌باره به تلویزیون محلی گفت: «در گذشته تنبیه بدنی هنجار بود و مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم، وجود نداشت.» در رضایت‌نامه ارسال شده به والدین آمده است که تنبیه بدنی بعد از دو بار تذکر، اجرا می‌شود. در صورت تصمیم مسئولان آموزشی به اجرای تنبیه بدنی، والدین قبل از اجرای آن در جریان قرار می‌گیرند. اجرای تنبیه در دفتر ناظم و پشت درهای بسته انجام می شود. دانش‌آموز خاطی دستش را روی زانوهایش یا روی میز قرار می‌دهد و ناظم با چوب چند بار بر پشت او می‌زند.ناظم این مدرسه می‌گوید از میان رضایت‌نامه‌های ارسالی حدود ۱۰۰ خانواده، یک سوم والدین با اجرای تنبیه بدنی موافق بودند. برخی والدین از بازگشت تنبیه بدنی ابراز خوشحالی و برخی دیگر با ابراز مخالفت شدید، این روش را محکوم کردند. مسئولان آموزشی مدرسه به تلویزیون محلی گفتند در صورتی‌که والدین مخالف اجرای تنبیه بدنی باشند، اخراج پنج روزه می‌تواند جایگزین آن شود. تنبیه بدنی کودکان در ایالت جورجیا و ۱۹ ایالت دیگر در آمریکا هنوز قانونی است ولی این مدرسه، تنها مدرسه‌ای است که آن را بخشی از نظام تربیتی خود قرار داده است.